Jesteś tutaj: Home » Dla dzieci » O dzieciach, dla dzieci » Fryzury dla dziewczynek – codzienne, komunijne, świąteczne według Oskara Bachonia hair and make-up designer 

Fryzury dla dziewczynek – codzienne, komunijne, świąteczne według Oskara Bachonia hair and make-up designer

fryzura na I Komunię
pielęgnacja włosów

Jest kilka podstawowych pytań nad którymi zastanawia się nie jedna mama.
Jak dbać o włosy swojej córki?
Jaka fryzura do szkoły, a jaka na poważną uroczystość?

Według Oskara Bachonia hair & make-up designer dziewczynki powinny mieć naturalną klasyczną fryzurę, która powinna być przede wszystkim wygodna.
Oskar Bachoń w swoich stylizacjach  nie stosuje: udziwnień, wygoleń i asymetrii. Fryzury jakie poleca – to te najprostsze w utrzymaniu, które nie przeszkadzają w zabawie.

Jak dbać o włosy dzieci?
Włosy dziecka są troszkę delikatniejsze i bardziej wrażliwsze na uszkodzenia dlatego warto je ścinać co 2-3 miesiące aby równo rosły.
Gęstość i grubość włosa to raczej cecha osobnicza uzależniona od genów i  mit o częstym ścinaniu jest złudny, który nasz rozmówca śmiało obala. Potwierdza jednak, że o włoski dziecka należy dbać ale nie obciążać ich zbytnio stylizacjami i kosmetykami wystarczy odzywka w sprayu na końce włosków i regularne przeczesywanie.

Jaką fryzurę wybrać na I Komunię?
Oskar Bachoń stanowczo protestuje –nie róbcie z małej dziewczynki panny młodej, zachowajcie naturalną urodę dziecka!!! Odłóżcie na bok lokówki, prostownice i kosmetyki do stylizacji. Rozpuszczone naturalne włosy plus wianek z naturalnych kwiatów to najpiękniejsza ozdoba, można włosy spleść w naturalny warkocz. Stylista przekonuje aby zrezygnować ze zbędnych ozdób takich jak: koraliki, kokardki czy wsuwki będą tylko niepotrzebnie stresować a nie dodawać uroku. Wizażysta proponuje aby na silę nie ukobiecać małej dziewczynki trzeba pokazać to co w tym wieku jest najpiękniejsze i najcenniejsze naturalny urok i beztroskę. 

Więcej na ten temat możecie przeczytać na blogu artysty

Oskar

www.oskarbachon.pl/blog  

autorka:Joanna Szczygłowska

---