Jesteś tutaj: Home » Moda » Pokazy mody » Spiritual Freelance – pokaz nowej kolekcji Violi Śpiechowicz na Warsaw Fashion Weekend 

Spiritual Freelance – pokaz nowej kolekcji Violi Śpiechowicz na Warsaw Fashion Weekend

 Viola Śpiechowicz

Spiritual Freelance

 

 

 


 

 

Spiritual Freelance – premierowy pokaz nowej kolekcji Violi Śpiechowicz na Warsaw Fashion Weekend.Tym razem  Viola Śpiechowicz projektując nową kolekcję czerpała inspiracje głównie z estetyki tybetańskiej, jak  również wpływów bhutańskich. W Spiritual Freelance projektantce udało się te wszystkie wpływy i inspiracje połączyć w jedną pełną kolekcję. W Spiritual Freelance kobieta czuje się wolna, swobodna, świadoma, zmysłowa i pewna siebie. Kolekcja łączy w sobie pozornie sprzeczne ze sobą elegancję i luz.

„Taki właśnie jest strój  Tybetańczyka - wygodny i nonszalancki, a jednocześnie niezwykle dostojny i wyrafinowany” – podkreśla Viola.

Całą kolekcje uszyto z naturalnych tkaniny, głównie wełny, bawełny oraz lnu. Dominująca gama kolorystyczna to: czerń, biel, turkus i czerwień. Istotnym elementem dekoracyjnym są warkocze, które można potraktować jak tybetańską biżuterię.

 „Najnowsza kolekcja Violi to nie tylko moda, to filozofia. Jest w niej mowa o wolności, o przełamywaniu barier, o przenikaniu kultur. Inspiracje tybetańskie w nowoczesnym kontekście, odważnie, smacznie, spójnie, plastycznie i z dbałością o jakość i detal... Coś co kocham” – podsumowuje Natalia Kukulska.

Spiritual Freelance, to nie tylko wydarzenie modowe, także muzyczne. Ważnym elementem pokazu była muzyka przygotowana specjalnie na tę okazję przez Natalię Kukulską i Dechen Shak-Dagsay - tybetańską wokalistkę, która na swoim koncie m. in. wspólną płytę z Tiną Turner.


Joanna Trzebiatowska

---