Jesteś tutaj: Home » Moda » Moda damska » Użytkowa moda damska na rok 2013-2014 

Użytkowa moda damska na rok 2013-2014

 

Marka BORKO powstała z inspiracji kobiecością polegającą na byciu aktywną i wolną oraz na byciu sobą. Brzmi to bardzo idealistycznie, w praktyce sprowadza się do projektowania ubrań jednocześnie ładnych i funkcjonalnych. Oznacza to również tworzenie ubrań, które podkreślają kobiecość w sposób zniuansowany, a nie ostentacyjny.

 

Projekty marki z premedytacją pozostają w kontrze do w modowej cosezonowej wendety, która zabija wszystko co było, w gonitwie za powierzchownymi zmianami. Celem projektantki jest wypracowanie starannie przemyślanego i konsekwentnego stylu.

 

Ubrania BORKO są dla kobiet aktywnych, które potrzebują czuć się swobodnie w swoich ubraniach, które muszą „móc podwinąć rękawy." Marka wyraża pewien sposób bycia i pewien stosunek do życia - życie produktywne, nieograniczające się do bycia ładnym obiektem.

 

Projekty marki to ubrania, które nie narzucają sposobu bycia, ani nie dominują nad osobowością kobiety, ale zapewniają wygodę i pozwalają odnaleźć własny styl. To również odpowiedź na wyzwania codzienności - zapewniają swobodę ruchów oraz sprawiają, że poświęca się mniej czasu na komponowanie garderoby. Dzięki temu kobieta przestaje nadmiernie skupiać się na wyglądzie i może się skoncentrować na innych wyzwaniach.

 

Ważnym aspektem jest również świadoma konsumpcja – marka ma zachęcać do dokonywania świadomych wyborów, tj. kupowania rzeczy praktycznych i trwałych, naprawdę potrzebnych w ilościach wystarczających.

 

Ubrania szyte są  z naturalnych i szlachetnych tkanin, często w neutralnych kolorach. W każdej kolekcji znajdują się jednak elementy w mocniejszych barwach. Kolekcje tworzą system, dzięki któremu można szybko się ubrać (łatwo stworzyć wiele zestawów ze stosunkowo niewielkiej liczby elementów). Ponadto elementami nowych kolekcji można uzupełniać ubrania z poprzednich sezonów. 

---