Jesteś tutaj: Home » Info » Turystyka » Wycieczka do Lwowa na trzy dni 

Wycieczka do Lwowa na trzy dni

LWÓW - 3 dni

 

- wycieczka autokarowa na Ukrainę -

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień I - 04.05.2012 (piatek)

Godz. 06:00 zbiórka w Warszawie, al. Wyzwolenia vis a vis postoju TAXI, godz. 06:15 odjazd autokaru. Przejazd do Lwowa przez Lublin, Zamość (przejście graniczne Rava-Ruska). Przyjazd do Lwowa ok. godz. 15:00, zakwaterowanie w Hotelu (15 min. od Opery) w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.Po zakwaterowaniu zwiedzanie:Greckokatolicka Katedra św. Jura – położona na jednym z najwyższych wzgórz lwowskich (321 m n.p.m.) to późnobarokowo-rokokowa budowla wzniesiona w latach 1744-61 z imponującymi ikonami z lat 70 XVIII w oraz obrazem „Kuszenie na Górze”. Powrót do Hotelu, czas wolny.

Dzień II - 05.05.2012 (sobota)

Godz. 08:30 – 09:00 śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa a w nim m.in.:Góra Zamkowa – przed wiekami wznosiła się tutaj największa drewniana warownia ruskich kniaziów, następnie wspaniały murowany zamek zbudowany przez Kazimierza Wielkiego. Dziś po zamku pozostała jedynie nazwa wzgórza wysokiego na 400 m n.p.m. i resztki murów. Z wierzchołka na którym znajduje się krzyż i róża wiatrów rozciąga się wspaniała panorama Lwowa.Cmentarz Łyczakowski – najbardziej znane Polakom miejsce we Lwowie, najlepiej zachowana polska nekropolia na Ukrainie i jedna z najważniejszych nekropolii w dziejach kultury polskie. Na powierzchni 42 ha spoczywa ponad pół miliona zmarłych w ok. 300 tys. grobach. Są tu grobowce zasłużonych Polaków m.in. Goszczyńskiego, Konopnickiej, Banacha, Zapolskiej, Dybowskiego, Ordona jak również poległych w powstaniu styczniowym, listopadowym. Jednak najważniejszym miejscem jest cmentarz Orląt Lwowskich położony w południowej części cmentarza.Opera – uważana za jedną z najpiękniejszych Oper w Europie, wybudowana w 1897 r. w stylu neorenesansu i neobaroku. Olśniewające wnętrze wypełniają liczne rzeźby i malowidła alegoryczne. Słynna kurtyna przedstawiająca „Muzy na Parnasie” jest dziełem H. Siemiradzkiego.Rynek – niegdyś centralny plac Lwowa. 44 renesansowe i barokowe kamienice oraz pałace magnatów otaczają rynek. Po środku okazały ratusz. W czterech narożnikach XVIII wieczne fontanny z posągami Neptuna, Diany, Adonisa i Amfitryty.Lwowskie Muzeum Historyczne – zabytkowe wnętrze z 1910 r. Przez mroczną gotycką sień przechodzi się na wyższe kondygnacje gdzie w czterech pokrytych misternymi stiukami wnętrzach z końca XVIII wieku znajdują się pamiątki narodowe.Kamienica Królewska zwana „Małym Wawelem” – jedna z najpiękniejszych kamienic na Rynku wybudowana w 1580 r., to wspaniały zabytek renesansu otoczony piętrowymi arkadami-krużgankami które prowadzą do podwórza zwanego „włoskim podwórkiem ”.Około godz. 19:00 - 19:30 powrót do Hotelu.

Dzień III - 06.05.2012 (niedziela)

Godz. 08:30 – 09:00 śniadanie. Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Lwowa m.in. Starówka:Katedra Wniebowzięcia NMP zwaną katedrą łacińską – położona między Pomnikiem Mickiewicza a Rynkiem gotycka świątynia wznoszono przeszło 150 lat. Pod koniec XIX w. katedrze przywrócono gotycki charakter. Wnętrze bogate dzieła sztuki,Kaplica Boimów – najwspanialszy zabytek późnego renesansu we Lwowie zbudowany w latach 1609-15r,Dawny Klasztor Bernardynów,Katedra Ormiańska – jedna z najstarszych świątyń Lwowa, powstawała w trzech etapach, najstarsza wschodnia część z widoczną architekturą Armenii pochodzi z XIV, Pomnik Mickiewicza. Około godz. 14:00 przejazd do Żółkwi i zwiedzanie: rynek, zamek, kościół św. Wawrzyńca, cerkiew, synagoga, klasztor.Około godziny 15:00 wyjazd do Warszawy drodze przerwa na obiad (we własnym zakresie). Przyjazd do Warszawy około godz. 23:00.Zakończenie imprezy.


Terminy wycieczek na rok 2012 :

 

Termin wycieczki do Lwowa w 2012 r. Cena wycieczki od osoby
04.05-06.05.2012
160zł + 80 USD

 

CENA ZAWIERA:

  • Przejazd autokarem na tresie:Warszawa - Lwów - Warszawa;
  • 2 noclegi we Lwowie w pok. 2 os. z pwłnym węzłem sanitarnym;
  • 2 śniadania kontynentalne w Hotelu;
  • Opiekę pilota z BT SENIOR;
  • Obsłuba przewodnika polskojęzycznego po Lwowie;
  • Ubezpieczenie NNW, KL, OC, polskie - ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych;

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - koszt (równowartość ) ok. 40 zł/os.;
  • Obiadokolacji - orientacyjny koszt od osoby ok. 25-30 zł;

 

 

---